Ваша задача полягає в приданні тушкованій капусті більш насиченого смаку й аромату. Задля цього підсмажте цибулю окремо від решти овочів. Так страва набуде солодкуватого присмаку. Тільки не тримайте фітонциди на вогні до золотавого кольору. Дочекайтеся, коли нашинковані шматочки пом’якшають, і відразу ж змішуйте з іншими інгредієнтами.
Сіль бажано замінити соєвим соусом. Тоді тушкований овоч набуде східних ноток, нагадуючи китайську кухню.
Для насиченого кольору знадобиться томатний сік, який лийте в каструлю замість води. Але це не означає, що слід відмовитися від томатної пасти. Бажано додати кілька ложечок солодкої й гострої. Врахуйте, що наявність томатів у страві теж не замінить томатну пасту.
Часник зазвичай до капусти не додають, а ви зробіть навпаки. Додавайте фітонцид, коли страва буде майже готова.
Якщо додасте трішки копчених сала, м’яса чи реберець, жир із них віддасть власний копчений аромат капусті. Спочатку обсмажте копченості на олії, потім витягніть і кладіть овочі.
До свіжої капусти під час тушкування бажано додати трішки квашеної. Тоді страва набуде легкої кислинки.
Для особливих гурманів підійде останній акцент – плавлений сирок. Його додавайте наприкінці варки. Він розплавиться, і страва набуде сирного присмаку з усіма добавками, що містяться в продукті. У цьому разі солити капусту треба менше, адже сир уже містить сіль і набір спецій.
Тушковану капусту з поліпшеним смаком можна подавати з картоплею, кашею, частіше перловою чи рисом.