Американці й китайці змагаються не лише на економічному фронті. Космічна галузь теж стала полігоном для борні. Хто переможе і першим ступить на Місяць і Марс?
Польоти на Місяць
Китайські тайконавти зібралися вивчати поверхню Місяця. Щоправда, це має відбутися до 2030 року. У планах Управління програми пілотованих польотів Китаю відправити на супутник Землі двох тайконавтів на космічному ровері. Чоловіки мають проводити наукові дослідження.
Далі – більше. Китайці мають на меті збудувати на цій планеті дослідницьку базу. Попервах планували висадитися на Південному полюсі. Там достатня кількість освітлення, а ще є лід, який можна переробляти на воду.
Не збирається пасти задніх і Національне управління США з аеронавтики й дослідження космічного простору. НАСА збирається відправити своїх астронавтів туди ще раніше – орієнтовно у 2025-2026 році.
Польоти на Марс
Та мрією про Місяць NASA не обмежується. Головна мета – це висадка людей на Марсі. За попередніми розрахунками ця подія станеться близько 2040 року. Космічне агентство розуміє, що це буде складно, але немає нічого неможливого.
Американці збираються до того, як висаджуватися на Марс, звести базу, орбітальну станцію, залучити нові технології, перевіривши їх на практиці й зробити імітацію польотів на планету Сонячної системи. Астронавти проведуть у такому марсіанському середовищі не менш як рік.
Якщо на Місяць можна дістатися за 3-4 дні, то політ на Марс розтягнеться на роки. Щоб дістатися планети, знадобиться витратити 7-8 років. Ще 2 роки треба буде провести там в очікуванні зручного розташування планет. Тільки потім можна буде відбути у зворотну дорогу.