Попри нинішні складні часи українці ретельно дбають про своє історичне коріння та відновлюють те, що страшенно змінилося з часом.
На Волині відновили старовинну ікону
У 80-их роках ХХ століття на стару ікону був нанесений новий лик Святого Юрія Змієборця. Тепер науковці Нововолинського історичного музею вирішили повернути старе зображення ще початку минулого століття.
До роботи у квітні взялися внутрішньо переміщені особи з Харківщини. Артем Погрібний із донькою Мірою перебралися у Новолинськ, тікаючи від війни. Раніше ікона Георгія Переможця перебувала у храмі, що розташований у Володимирському районі в селі Гряди.
Після проведеного дослідження з’ясувалася присутність нижнього нашарування. Спеціалісти побачили, що перший малюнок зроблено значно краще і професійніше, ніж верхній. Радянський художник начебто й повторив усі риси Святого, але про якість не потурбувався. Обличчя зробив трішки світлішим, прибрав зморшки, змінив елементи рук. По завершенні реставрації ікону повернуть у храм.
Вінничани реставрують архітектурні пам’ятки
На цей рік у Вінниці заплановано відреставрувати водонапірну вежу й будинок Боруха Львовича. Саме тут у 1920 році функціонувала канцелярія Симона Петлюри. У міськвиконкомі вже затверджено проєкт реконструкції.
У будівлі на Симона Петлюри, 15А, планують облаштувати музей історії обласного центру. На подібні пертурбації знадобиться 3 млн гривень плюс на вежу близько 800 тисяч гривень. Водонапірна вежа після реставрації приєднається до Музею історії Вінниці.