Під Переяславом ботаніки наткнулися на рослину, яка пам’ятає мамонтів: зникаючий вид виявили в дубовому лісі

0
123
Біологи не підозрювали, що на Лівобережжі зростає реліктова бруслина
Біологи не підозрювали, що на Лівобережжі зростає реліктова бруслина

Червонокнижна рослина натрапила на очі дослідникам поблизу Переяслава. На півдні Київщини працівники еколого-культурного центру виявили чотири десятки кущиків бруслини карликової. Цей представник флори пам’ятає ще нашестя мамонтів на наші терени.

Релікт відомий на Землі ще здавна. Вчені схиляються до думки, що бруслина зростала 1,8 млн років тому. Кущики доволі низенькі. Зараз вони занесені в Червону книгу, а до нашестя льодовика зростали по всій Євразії.

Експедиція повернулася з лісу з унікальною знахідкою

Потім бруслина перемерзла разом з іншими рослинами. Відновитися після наступного потепління вона вже не змогла. Її випередили більш стійкі товариші, що швидше пристосувалися до нових умов.

Ботанікам відомо зо три десятки місць, де можна зустріти таку стародавню рослинність. Довгий час вважалося, що на Лівобережжі бруслина взагалі не зростає. На Київщині до цього інших ареалів з чагарником не зафіксовано.

Артему Войналовичу бруслина попала на очі першому

Але в дубовому лісочку неподалік Переяслава карликова бруслина затрималася й чудово себе почуває. Вчені-біологи, які брали участь в експедиції, наткнулися тут ще й на інших представників Червоної книги, побачивши лісові лілії та дикі орхідеї.

Завдячуючи Артему Войналовичу, який залюбки вивчає дику природу і помітив дивинку, ми розширили свої знання в біологічній галузі. А представник ботанічного саду НАН Віктор Мельник засвідчив, що перед ними дійсно поляна реліктових рослин виду, що вимирає.