Перевірте, чи правильно ви прасуєте речі: слід терміново зробити роботу над помилками, щоб не зіпсувати праску

0
169
Можливо, ви прасуєте неправильно
Можливо, ви прасуєте неправильно

Прасування – довга й марудна справа. Треба враховувати тип тканини, возитися з оборочками й складочками. Дехто з господинь ще й неправильно користується праскою, що може призвести до поламки.

Зберігайте правильно

Зберігайте праску у вертикальному положенні

Зазвичай, попрасувавши, жінки ставлять праску в горизонтальне положення після того, як вона прохолоне. А це неправильно. Краще тримати її, поставивши вертикально. У такому разі підошва подовжить термін служби.

Переберіть випрані речі

Перед початком прасування випрані речі розсортуйте. Речі потрібно прасувати на різних режимах, тому ознайомтеся з етикеткою і розкладіть речі так, щоб щоразу не перемикати налаштування праски.

Не залишайте воду

Перед прасуванням ви заливаєте воду в резервуар для відпарювання. Якщо вона не використана вся, не можна залишати її до наступного разу, інакше закисне, й матиме затхлий запах, який передасться чистим речам. Не пропаде хіба що дистильована вода. Тож краще використовувати саме її.

Очищайте підошву

Якщо гладку частину праски не чистити від легких забруднень, з часом проблема лише розширюватиметься. Під час прасування до підошви прилипають ворсинки, катишки й інший бруд. Вони будуть бруднити чисті речі. Деякі тканини взагалі приплавляться до поверхні. Від цього якість прасування значно знизиться. До того ж наліт почне пригоряти, і кімнатою пошириться неприємний аромат.

Підошву праски слід регулярно очищати

Якщо покриття не тефлонове, можете скористатися звичайною сіллю для очищування. Нагрійте праску і поведіть по розсипаному шару солі, допоки підошва не почне блищати мов новенька.