Патрульні розвінчують міфи, пов’язані з ременями безпеки: чи захистить подушка, чи втримаєте дитину у разі ДТП

0
114
Чи потрібно пристібатися ременем безпеки
Чи потрібно пристібатися ременем безпеки

Міф 1

Ремінь може завадити вибратися з авто, яке загорілося чи потрапило у водойму.

Насправді ж його можна легко зняти легким порухом руки – сучасна застібка це дозволяє. А от удар, після якого починається пожежа чи занурення під воду, якраз може завдати чималої шкоди.

Міф 2

Якщо швидкість невелика, нема потреби застосовувати ремінь безпеки.

Навіть невисока швидкість не захистить від лобового зіткнення з іншим учасником дорожнього руху. В такому разі не пристебнуті водій чи пасажир проб’ють головою скло і загинуть у 9 випадках із 10.

Міф 3

Якщо дорослий пристебнутий, то в разі НП утримає дитину руками.

Під час зіткнення сила, що впливатиме на дитину, підвищить її масу у 20 разів, тож ви не зможете фізично притримати маля.

Міф 4

Пасажирам, що сидять позаду, не треба пристібатися.

Фіксувати тіло ременем безпеки на задньому сидінні потрібно навіть дитині. Якщо вона вилетить під час ДТП, то може вбити водія. При перевертанні автівки пасажир, який не скористався ременем, також сильно постраждає.

Міф 5

Якщо сидіти за водієм, можна не боятися небезпеки.

Насправді вам так тільки здається. Не пристебнувшись, навіть у цій позиції ви можете у разі НП вилетіти з крісла і когось травмувати. Або ж вас викине з автівки, а це вірогідність смерті у трьох із чотирьох випадках.

Міф 6

Навіщо користуватися ременем, якщо є подушки безпеки.

При ударі подушка розкривається з шаленою швидкістю – 300 км/год. Якщо водій чи пасажир не пристебнуті, то їх понесе назустріч. Враження буде, як від удару Володимира Кличка. Якраз ремінь здатен стримати цю “зустріч” і зменшити рівень травмування.